Aktualności Aktualności

#sadziMY

W dniu 18 września 2020r. Nadleśnictwo Jamy uczestniczyło w ogólnopolskiej  akcji społecznego sadzenia lasu pod nazwą #sadziMY. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent RP,  Pan Andrzej Duda a akcja ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Nadleśnictwo Jamy udostępniło bezpłatnie społeczeństwu 2 200 sadzonek drzew. Nawiązana została współpraca z licznymi szkołami położonymi na terenie naszego nadleśnictwa, Starostwami Powiatowymi oraz Urzędami Gmin. Do wspólnej akcji włączyły się m.in.: Starosto Powiatowe w Grudziądzu, Chełmnie, Nowym Mieście Lubawskim, Urząd Gminy w Rogóźnie, Gardei, Grudziądzu, Łasinie, Grucie, Świeciu nad Osą, Stolnie, a także Szkoła Podstawowa w Gardei, SP w Nowej Wsi, SP w Mokrem, SP w Dusocinie, SP w Rogóźnie, SP w Krotoszynach, SP w Łąkorzu, SP w Lipinkach, SP w Skarlinie, SP w Chełmnie, SP w Łunawach, SP w Wałdowie Szlacheckim, SP w Świeciu nad Osą, SP w Piaskach. Akcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem przy siedzibie nadleśnictwa wśród miejscowego społeczeństwa.

Korzyści płynące z tej akcji dla lasów są bezsprzeczne. Udział Pana Prezydenta jest gwarantem społecznego zainteresowania problemami polskiego leśnictwa, a społeczeństwo ma okazję aktywnie uczestniczyć w pomnażaniu bogactwa przyrodniczego.

 

http://nowemiasto.wm.pl/666782,Akcja-sadziMY-w-powiecie-nowomiejskim.html

https://www.nowemiasto.com.pl/home/akcja-sadzimy-w-powiecie-nowomiejskim.htm

https://sp1nml.edupage.org/news/