Aktualności Aktualności

Mosty łączą nie tylko dwa brzegi rzeki

Już kolejny wyremontowany obiekt oddany do użytku przez Nadleśnictwo Jamy! W ubiegły piątek do użytkowania oddaliśmy most na rzece Skarlance.

Generalny remont był podyktowany złym stanem technicznym starego mostu. Jego dalsza eksploatacja była niemożliwa, gdyż zagrażała bezpieczeństwu korzystających. Po kilku tygodniach remontu, stan starej przeprawy jest już przeszłością, a nowa odsłona mostu imponuje wyglądem, solidnością i jakością wykonania.

Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek, 22 listopada. Nadleśniczy Nadleśnictwa Jamy razem z wójtami gmin Kurzętnik i Biskupiec oraz projektantem i wykonawcą  przecięli symboliczną wstęgę, oddając do użytku nową przeprawę.

Nowy most znajduje się na terenie leśnictwa Wąkop na granicy z leśnictwem Ostrówki (Nadleśnictwo Brodnica). Ponadto jest on także łącznikiem pomiędzy dwiema gminami: Biskupiec i Kurzętnik. Korzysta z niego miejscowe społeczeństwo przemieszczające się między lokalnymi miejscowościami.

W naszej pracy staramy się aby nasze działania były przydatne społeczeństwu. Wkładamy wiele pracy w rozwój turystyki i udostępnianie lasu dla społeczeństwa. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy…

DLA LASU, DLA LUDZI…

 

 

Zdjęcia: P. Szóstakowski