Aktualności Aktualności

Piękno jest po to, by zachwycało

      Niejednego zachwyca widok gór rozpościerających się po horyzont, inny wzruszy się obrazem stworzonym przez wodospad, w którym opadająca z dużej wysokości woda jawi się niczym tęcza. Znam takich, dla których nie ma nic piękniejszego niż blady świt skąpany w promieniach wschodzącego słońca i takich, dla których największą wartością jest niebo pełne gwiazd. Uniwersalne piękno to kobieta w tańcu, koń w galopie i … coś tam jeszcze. Nas, leśników dla odmiany dawno temu urzekł las i do dziś zachwyca. Piękno w nim zaklęte oczarowało nas i sprawiło, że wybraliśmy właśnie ten zawód. Wszystko to dzieło natury.

W dniu 28.11.2023 roku w świetlicy Nadleśnictwa Jamy przy okazji oceny prawidłowości odstrzału parostków rogaczy pozyskanych w bieżącym sezonie łowieckim w kołach łowieckich na terenie Nadleśnictwa Jamy można było podziwiać  stworzone przez naturę prawdziwe dzieła sztuki, które nosiły na głowach strzelone w tym roku koziołki. Wyjątkowo w tym roku dopisały tzw. „wielotykowce”, tj. takie których oręż składał się z większej niż dwie tyki oraz egzemplarze zwane „myłkusami”, których parostki przybrały formy niemal fantazyjne. Natura jest niezbadana i należy się jej szacunek. To artysta, którego każde dzieło jest inne. 

Komisja oceniająca w tym roku dostarczone parostki mogła do woli podziwiać stworzone przez naturę piękno. Ich widok prawdziwie zachwycił.