Lista aktualności Lista aktualności

Solidarni z klęską

Dnia 8 listopada pracownicy Nadleśnictwa Jamy wzięli udział w akcji społecznościowej „Wspólnie dla lasu- solidarni z klęską”, która została zorganizowana w Nadleśnictwie Runowo.

Wydarzenie miało na celu odnowienie powierzchni zniszczonej przez huragan w 2017 r., w wyniku którego w samym Nadleśnictwie Runowo ucierpiało 2 tys. ha lasu, natomiast w skali kraju zostało uszkodzonych niemal 120 tys. ha, w tym na 39,2 tys. ha konieczne jest całkowite odnowienie powierzchni. Problemami z jakimi borykają się nadleśnictwa, które spotkała klęska, są m.in. niesprzyjające warunki atmosferyczne, deficyt sadzonek, mało rąk do pracy oraz coraz mniej czasu, gdyż leśnicy są zobligowani, przez ustawę o lasach, do posadzenia lasu w ciągu pięciu lat.

W akcji, która trwała od 7 do 9 listopada, brało łącznie udział 700 osób. Zaangażowali się w nią uczniowie, lokalne władze, przedstawiciele różnych instytucji, leśnicy i wiele osób prywatnych. Sukcesem wydarzenia jest aż 10 ha posadzonego młodego pokolenia lasu. Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu akcjach, które będą organizowane w nadleśnictwach. Są one świetną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w miłej atmosferze i przede wszystkim przyczynienia się do powstania  młodego pokolenia lasu, który będzie cieszył oko przez długie lata.