Aktualności Aktualności

Zagrożenie od wiatru

Kolejny atak wiatru na nasze lasy niestety nie przeszedł bez śladu. W wielu zakątkach nadleśnictwa leśniczowie zarejestrowali poważne szkody. Zniszczeniu uległy setki a nawet tysiące drzew.  Pod naporem silnego wiatru połamały się lub wywróciły z korzeniami potężne sosny, świerki, rozłożyste buki i potężne dęby. Drogi i ścieżki w lesie zostały zablokowane a połamane gałęzie wiszące w koronach drzew spadają na ziemię w sposób niekontrolowany, tworząc bardzo poważne zagrożenie dla turystów i spacerowiczów.

Proszę wszystkich o wstrzymanie się ze spacerami po lesie w najbliższym czasie. Pozwólcie leśnikom zlikwidować występujące zagrożenie, odblokować drogi i ścieżki edukacyjne, sprawdzić bezpieczeństwo na leśnych parkingach czy ocenić straty w lasach.

Kiedy tylko wiatr przestanie wiać, my wkraczamy z likwidacją szkód i przywracaniem bezpieczeństwa. Doprowadzimy las do porządku, już wkrótce będzie bezpiecznie. Dajcie nam tylko trochę czasu i w najbliższych dniach omijajcie nasze lasy.

Na razie jest tam zbyt niebezpiecznie. Być może będziemy musieli wprowadzić zakaz wstępu do lasu. Sytuacja jest naprawdę poważna.