Aktualności Aktualności

Ćwiczenia strażaków na terenie Nadleśnictwa Jamy

W minionym tygodniu na terenie leśnictwa Łąkorz w pobliżu szkółki leśnej odbyły się wspólne ćwiczenia jednostek strażaków z Gminy Biskupiec, PSP Nowe Miasto Lubawskie oraz OSP Jamielnik. Uczestniczący w nim strażacy mogli wymienić się doświadczeniami z obsługi specjalistycznego sprzętu jakim dysponują, oraz dopracować koordynację zadań gdy na miejscu jest wiele jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Jako lasy bardzo się cieszymy, że mogliśmy udostępnić miejsce na ćwiczenia strażakom, ponieważ są to jedni z naszych najważniejszych przyjaciół, z którymi wspólnie dbamy o bezpieczeństwo przeciwpożarowe lasów. Takie działania jak wspólne ćwiczenia budują nasze wzajemne zaufanie które jest niezbędne w chwilach potencjalnych zagrożeń.

Podczas wydarzenia nie dało się nie zauważyć, że jednostki straży pożarnej z roku na rok mają coraz nowszy i lepszy sprzęt. Jednym z nowych urządzeń, które pojawiły się na szkoleniu był dron, który świetnie mógłby się sprawdzić w warunkach leśnych do szybkiej lustracji dużego obszaru. Zauważyliśmy również, że widać w użyciu sprzęt który strażakom przekazało wcześniej Nadleśnictwo Jamy.

Jesteśmy przekonani, że podobnych akcji będzie więcej, a nasza okolica z tak oddanymi swojej misji ludźmi jest bardzo bezpieczna. Darz bór!