Wydawca treści Wydawca treści

Udostępnianie lasu

Szanowny Gościu.

 

Każdy kto pragnie kontaktu z przyrodą znajdzie w lasach naszego Nadleśnictwa miejsca warte zainteresowania. Wędrowcy nacieszą się długimi spacerami wśród przepięknej przyrody, przyrodnicy i fotograficy przyrody znajdą urokliwe zakątki z mnóstwem ciekawych roślin i zwierząt. Swoje miejsce mają również u nas miłośnicy jazdy konnej oraz rowerowej. Chętni do zbierania leśnych przysmaków, także znajdą dla siebie miejsca, gdzie zaopatrzą się w przebogate skarby natury. Wszystkich wrażliwych zachwycą rozciągające się widoki na dolinę Wisły czy urokliwe jeziorka schowane w przebogatych lasach Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego.

Wędrując dróżkami, podziwiając zakątki leśnych uroczysk, wsłuchując się w śpiewy ptaków, prosimy aby pozostawić las w takim stanie, jakim został zastany przy okazji odwiedzin.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami, które dostępne są również przy wszystkich obiektach turystycznych i postępować zgodnie z ich zapisami.

Mapa zagospodarowania turystycznego znajduje się na stronie Banku Danych o Lasach pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy .

Serdecznie zapraszamy!

 

Specjalne niezbędniki dla leśnych wędrowców

Idąc do lasu pamiętaj o...

 

 

OGÓLNE INFORMACJE

TELEFONY ALARMOWE:

  • POGOTOWIE RATUNKOWE 999 LUB 112
  • STRAŻ POŻARNA 998 LUB 112
  • POLICJA 997 LUB 112
  • NADLEŚNICTWO JAMY 56 46 897 34 (w dni robocze w godzinach 7.00 – 15.00)

Korzystanie z dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego

10 grudnia 2020r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Jamy Zarządzeniem 69/2020 z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Jamy wprowadził "Regulamin korzystania z dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Jamy" oraz Zarządzeniem 70/2020 z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego na terenie Nadleśnictwa Jamy wprowadził "Regulamin korzystania z dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego dla pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów na terenie Nadleśnictwa Jamy".

Regulaminy w formacie PDF do pobrania poniżej.