Wydawca treści Wydawca treści

Stałe miejsca wyznaczone do rozpalania ognia

Rozpalenie ogniska jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych przez nadleśniczego. Jeśli zależy Ci na rozpaleniu ognia, zaplanuj wycieczkę tak, aby uwzględniała miejsca do tego przeznaczone.

 

 • Przy wybranych miejscach postoju wyznaczono następujące miejsca na ognisko:
 1. Leśnictwo Łąkorz – oddz. 159-b, na plaży nad jeziorem Dębno.
 2. Leśnictwo Krotoszyny – oddz. 7-b, nad jeziorem Trumpel.
 3. Leśnictwo Zarośle – oddz. 78-i, przy „Białej” drodze.

 

 • Na poniższych lokalizacjach rozpalanie ogniska jest możliwe, ale z pewnymi ograniczeniami wymienionymi poniżej:
 1. Leśnictwo Wąkop – oddz. 209-f, przy leśniczówce – w uzgodnieniu z leśniczym, na potrzeby edukacji.
 2. Leśnictwo Dusocin – oddz. 176-k, na ścieżce edukacyjnej – w uzgodnieniu z leśniczym lun specjalistą odpowiedzialnym za ścieżkę, na potrzeby edukacji.
 3. Leśnictwo Zwierzyniec – oddz. 12-d, przy domku – wyłącznie w uzgodnieniu z nadleśniczym lub zastępcą nadleśniczego. Z tego miejsca bez ograniczeń korzystać mogą najemcy domku.

Udostępnianie lasu

 

Szanowny Gościu.

 

Każdy kto pragnie kontaktu z przyrodą znajdzie w lasach naszego Nadleśnictwa miejsca warte zainteresowania. Wędrowcy nacieszą się długimi spacerami wśród przepięknej przyrody, przyrodnicy i fotograficy przyrody znajdą urokliwe zakątki z mnóstwem ciekawych roślin i zwierząt. Swoje miejsce mają również u nas miłośnicy jazdy konnej oraz rowerowej. Chętni do zbierania leśnych przysmaków, także znajdą dla siebie miejsca, gdzie zaopatrzą się w przebogate skarby natury. Wszystkich wrażliwych zachwycą rozciągające się widoki na dolinę Wisły czy urokliwe jeziorka schowane w przebogatych lasach Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego.

Wędrując dróżkami, podziwiając zakątki leśnych uroczysk, wsłuchując się w śpiewy ptaków, prosimy aby pozostawić las w takim stanie, jakim został zastany przy okazji odwiedzin.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami, które dostępne są również przy wszystkich obiektach turystycznych i postępować zgodnie z ich zapisami.

Mapa zagospodarowania turystycznego znajduje się na stronie Banku Danych o Lasach pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy .

Serdecznie zapraszamy!

 

Specjalne niezbędniki dla leśnych wędrowców

Idąc do lasu pamiętaj o...

 

 

OGÓLNE INFORMACJE

TELEFONY ALARMOWE:

 • POGOTOWIE RATUNKOWE 999 LUB 112
 • STRAŻ POŻARNA 998 LUB 112
 • POLICJA 997 LUB 112
 • NADLEŚNICTWO JAMY 56 46 897 34 (w dni robocze w godzinach 7.00 – 15.00)